Březen 2010

30. 3. 2010 • Goodbye, my lover

30. března 2010 v 21:14 | Mrs. JouJou |  ↓↓Deníček↓↓
roční období

Tak často jsem si to chtěla říct, ale nemůžu. Měla jsem na tom zapracovat v zimě, ale teď na jaře se s nadějí můžu rozloučit. Nevím proč, ale teplo mi vhání vzpomínky do hlavy a já nevím co dělat. Chtěla bych si dupnout a zapomenout na něj, ale stejně tak bych si chtěla dupnout a mít ho u sebe. Miluji jaro, ale zároveň i zimu. To období bez vzpomínek. Šíleně se těším do Alp, kde budu moct zase cítit studený vítr v zádech a nechat si křupat sníh pod nohama.
No a to jsem já. Věčně nespokojená Mrs. JouJou. Když je zima, přivolávám teplo a když uposlechne mého volání, nejradši bych měla zpátky zimu. Začínám nenávidět jaro, kvůli záplavě vzpomínek, nechuti k učení a tomu, že ráno si musím brát bundu a odpoledne ji musím vláčet v tašce. Chci žít někde, kde se počasí nemění a já bych aspoň neměla z čeho vybírat. CHCI BÝT NENÁROČNÝ ČLOVĚK!
(But we won't worry, we won't shed no tears)

Už mám lístek na Brněnský Majáles. V obchodě, kde jsem to kupovala, měli náušnice s Bobem Marleym a já nemůžu nosit náušnice, protože mě potom bolí uši. Nevím co dělat. Měli tam náušnice i s Amy Winehouse. Ty taky chci. 
A měli tam šuplík plný odznáčku. Stovky odznáčků, kterými bych se mohla prohrabovat týdny. Koupila jsem si ale jen jeden. S Veverkou. 
A mám o dvě stovky lehčí peněženku. Ale stojí mi to za to. I když tam budu ze všech nejmladší. I když nebudu moct pít pivo. I když budu muset být brzo doma a nestihnu všechny kapely.
Budou tam KRYŠTOF ... A XIND X ... A Vypsaná fixa... A UDG ... A Horkýže Slíže...
A bude tam plno lidí.
A třeba... třeba tam bude i on...

Vashe oddaná ?!

Hokejový luxus...

28. března 2010 v 21:43 | Mrs. JouJou |  ↓↓Nevešlo se↓↓
radost
Miluju to, když mohu zařvat. Miluju, když se kolem mě točí modrobílé šály. Miluju, když mi po zápasu na děkovačce tečou slzy štěstí a když přecházím přes ulici s bandou fanoušků. Miluju to, když ze sebe na hokeji můžu shodit všechny nervy a soustředit se jenom na hru.

"Halou temně bubny duní, stoupá píseň houpavá,
cesta zpátky na výsluní bývá často zdlouhavá,
Navzdor všem co se nám smály, klíčí sláva stoletá,
vzhůru mdorobílé šály, vzhůru Brno Kometa"

Dnešek mě nezklamal. Kotel bublal už od počátku a mexické vlny šly přes celý stadión. Jsem vyřvaná jako kdybych křičela celej den, ubrečená dojetím z toho, že náš hosující gólman Sasu Hovi nám podepsal smlouvu na příští sezónu a uskákaná z radosti po všech pěti gólech.

"Přece se nic nestaloo,
jeden gol je furt máloo,
my tu budem stále stáát,
dopředu vás pořád hnáát."

Miluju ten pocit, že můžu nadávat a nikdo se na mě nebude pohoršeně koukat. Ani já nejsem fanynkou sprostých slov, ale na hokeji si zařvat můžu. A je to pro mě luxus. Stejně jako všechno ostatní spojené s hokejem. Miluju to. Ale pokud má být příští sezónu permanentka za víc než 2500,- tak do toho nejdu. Nejsem stroj na peníze...

"I když se nám bude každý smát,
my to Brno nenecháme spát.
Budem zpívat celý den,
heja Kometa hej hej."

27. 3. 2010 • Ach, ta rodinná pohoda...

27. března 2010 v 21:13 | Mrs. JouJou |  ↓↓Deníček↓↓
Snb

Dnešní den, který měl být původně adresován odpočinku, nakonec změnil svůj cíl a já jsem celý den zhrabovala zahradu, protože taťka to přejel sekačkou a já jsem potom musela zhrabovat celý trávník. Mám mozoly, bolí mě záda a když se zvednu, mám pocit, jako kdybych měla vzápětí spadnout. Ale užila jsem si to. Makali sme všichni, i můj bratr, který je celé týdny ve Zlíně, a když přijede, tak si sedne k notebooku a dělá tam nějakou grafiku.
Už si ani nevzpomínám, kdy jsme naposledy dělali všichni něco společně. Sice ano, snídáme o víkendech i obědváme jako spořádaná rodina u jednoho stolu, ale není to ono. Kdysi dáávno jsme chodívali na společný výlety, které jsem upřímně nenáviděla, ale teď zjišťuju, že se mi po nich stýská. Teď mě naši občas vytáhnou na měnší procházku, jenže nikdy s náma nejde brácha a už to není tak jak bývalo. Mám pořád potřebu být protivná, protože přece to je v pubertě "cool a in" a já si to už doma zaonačila tak, že s nimi o svých problémech nemluvím a kdybych za nimi teď s něčím přišla, měli by až příliš otázek... Vím, že je to zbabělost, ale já ze sebe opravdu nemůžu sundat tu nadřazenou masku s jakou mě oni znají. Myslete si, co chcete ale prostě to nejde. I když někdy tak moc chci... Ale nemůžu...
Zítra jdu na hokej. Naši už to berou jako hotovou věc. Mám za sebou ty časy, kdy byl hokej u nás doma pasé, kdy mě rodiče ne a ne pustit a když, tak musel jít táta se mnou. Nedávno jsem prolomila ledy a doma když řeknu, že du na hokej tak nemají problém. Nevím, co se v taťkovi změnilo, ale líbí se mi to. HODNĚ se mi to líbí.
A už mám lyže i boty do Alp. Všechno mi půjčí slečna White-crow a já už se těším. Jedeme ve čtvrtek s otočkou na Slovensku a potom hned směr Rakousko. Těším se na to, až budu frčet dolů z kopce, sluníčko mi bude svítit do očí a zároveň mi bude vítr svištět kolem uší. I když jsem se strašně těšila na jaro a teď si ho pořádně užívám, začal mi chybět studený sníh. Chci si na něj už konečně zase šáhnout...

Vashe oddaná ?!

Malé básně v próze

25. března 2010 v 17:09 | Mrs. JouJou |  ↓↓Nevešlo se↓↓
Dovol, abych dlouhými doušky sál vůni tvých vlasů, abych v ně jako vyprahlý poutník do pramene vody hroužil celý obličej a rukou jako vonný šátek je rozevlával - abych vzduchem rozvířil vzpomínky.

.V tvých vlasech spí sen.
.Z oceánu tvých kadeří prosvítá přístav znějící dumnými písněmi.
.V laskání tvých kadeří nacházím opět malátnou mdlobu dlouhých hodin.
.V plápolavém krbu tvých kadeří vdechuji vůni tabáku smíchaného s opiem a s cukrem.

(Ch. Baudelaire)

...ANO, PROSÍM...
...DOVOL MI TO...

24. 3. 2010 • Hug me, please!

24. března 2010 v 20:34 | Mrs. JouJou |  ↓↓Deníček↓↓
spring

"Nellýý?"
"Ano?"
"Můžu tě obejmout?"
(Ano,Ano,ANO,...)
"Jo, jasně, taky jsem chtěla"
.
.
"Tohle mi chybělo"
"Ani nevíš jak mě"
Ano, ani nevíte. Ani nevíte jak moc.
Miluju jarní dny. A miluju je ještě víc, když je mohu strávit s někým koho mám ráda. A s někým, s kým bych to ještě před měsícem čekala ze všeho nejmíň.
Škola mi začíná vadit, ještě k tomu když je venku tak krásně. Příznám se vám, trošku sem to proflákla a z jedné skandální trojky, se staly skandální trojky tři. Stydím se. Ale opravdu to flákám a se slluncem v zádech mě to učení opravdu neláká. Nevím jak zvládnu samý jedničky na vysvědčení a už o sobě začínám pochybovat, protože němčina a chemie je nad moje možnosti, ale chci se snažit. Aspoň ještě chvíli.
Nerozumím matice a i když tam mám zatím tři jedničky a jednu dvojku, mám z toho špatný pocit. I když se můžu vymlouvat na to, že geometrie mi nikdy nešla, nestačí mi to. Ani našim to nestačí. A jestli našim dojde, že začínám flákat, tak se mohu s procházením na sluníčku a případným sezením za počítačem rozloučit.
Těším se na Velikonoce. Jedeme do Alp a já se opravdu těším na to, až si tam provětrám hlavu. A také na to, že mě nebudou otravovat žádní kolemjdoucí nažhavení na čokoládová vajíčka či panáka vodky.
Ale slíbím sobě i vám, že do konce roku nad to učení ještě občas sednu. Už jen pro svůj dobrý pocit a pro procházky na sluníčku...

Vashe oddaná ?!

22. 3. 2010 • Ach, ta láska...

22. března 2010 v 20:58 | Mrs. JouJou |  ↓↓Deníček↓↓
jo
Ach ano... Nevím co psát, ale tak šíleně chci psát, až se mi z toho tmaví před očima.
Jsem zamilovaná. Už dlouho. Nic nového pod Sluncem. Ale já jsem ještě víc zamilovaná. Teď, když ho nevídám denně, vlastně by se dalo říct, teď, když ho nevídám skoro vůbec se cítím mnohem více zamilovaněji, než když jsem ho vídala pět dní v týdnu klidně i třikrát denně.
Myslím na něj ráno, ve škole, po škole i před spaním... Chtěla bych ho chytit kolem pasu a být mu blíž něž kdokoliv jiný... Chtěla bych, chtěla bych, chtěla bych... Ale nemůžu...
Je pro mě zakázaným ovocem už přes dva roky a vždy bude. Ale vždyť to znáte, zakázané ovoce chutná nejlépe.
Koukám se mu každý den na profil, na fotky... A zároveň se otáčím po jiných klucích v zoufalé snaze najít někoho, kdo by ho mohl nahradit. Bezúspěšně, jak jinak. Žárlím na všechny páry, které kolem mě projdou ať jsou sebeošklivější. Chtěla bych na tom být stejně jako oni a chtěla bych na tom právě takhle s panem X.
Chci ho. Chci ho víc než cokoliv jiného. Chci ho tak jako ještě nikoho. Chci s ním být.

Nouvelle Vague - Ever Fallen In Love

20. března 2010 v 21:02 | Mrs. JouJou |  ↓↓Písničky↓↓

...You spurn my natural emotions
You make me feel like dirt
And I'm hurt
And if I start a commotion
I run the risk of losing you
And that's worse...

...UŽ DLOUHO KONKURUJE RHCP...
...PRÁVĚ KVŮLI JEJÍ HUDBĚ A TEXTŮM...

Božský Kája...

19. března 2010 v 18:30 | Mrs. JouJou |  ↓↓Téma týdne↓↓
Kdo by neznal "Božského Káju"? Ať už z každoročního předávání Slavíků, ze slavného filmu Pelíšky, kde se trsalo na Trezor a nebo prostě už jenom kvůli tomu, že je to Kája...
Mládež jím z větší části pohrdá, důchodci si přehrávají jeho desky dokola a dokola. Snad při tom vzpomínají na to, když byl Karlíček ještě sexy mladík a rozpaloval desetitísíce fanynek na svých koncertech. Snad právě oni byli mezi nimi.
A já se nedivím, u tohohle tance v legínách jako má Kája slintám i já :D.
Ne, já ho obdivuji. Za to, že ve svých sedmdesáti letech dokáže vylézt na prkna pódia a podat takový výkon, že mu na ty jeho koncerty ty desetitisíce fanoušků chodí pořád. Za to, že má doma malý holčičky a v sedmdesáti je to táta jak má být.
Myslím, že až jednou umře vyvolá podobný poprask jako smrt Michaela Jacksona a sebevraždy několikati důchodců...

17. 3. 2010 • Zasádní den!

17. března 2010 v 21:52 | Mrs. JouJou |  ↓↓Deníček↓↓
yellow

S Tommym máme výročí... Známe se už rok a půl. 17. září 2009 sme si poprvé naspali na ICQ. Vážím si ho šíleně a jsem ráda, že nám to tak dlouho vydrželo. Dneska sem si na něj vzpomněla a pogratulovala sama sobě :D ... Teď si už moc nepíšeme, protože bývá v práci a večer už nechodí na kompl, ale ono to zas přijde. A když ne, máme přece mobily :)) ...
Též jsem dnes byla se slečnou se kterou jsem nebyla už PŘESNĚ čtyři měsíce. Se kterou jsem stále oficiálně pohádaná. Které jsem za tu hodinu zdaleka nestihla říct všechno. A s tou, u které jsem byla až překvapená z toho, jak rychle ze mě spadla nervozita.
Kdysi jsem měla zákázáno o ní psát, protože mi nevěřila, že to, co o ní píšu je pravdivé. Dnes to poruším s klidnou hlavou, protože budu psát upřímně.
Ze začátku jsem měla opravdu nervy. Nevím zda si to umíte představit. Ale jakmile jsem ji viděla a došlo mi, že jí toho musím hodně říct a že se opravdu nemusím bát toho, že bude ticho tak to ze mě spadlo. A oprávněně. Byli sme spolu hodinku a mluvily a mluvily... A jsem si jistá, že sme si neřekly všechno...
Nevím jak to mezi námi teď je, jen vím, že lépe než před týdnem. A že je mi s ní pořád hezky a nezmizelo to... Nechám tomu volnej průběh, spěchat na život je to nejhorší, co můžeme udělat :)

Též jsme dnes měli koncert se školním sborem. Dost mě to baví, je to taková oddechovka od koncertního, velkolepého sboru... Dopadlo to dobře, nejsem si vědoma žádné chyby a užívala sem si to. Klídek, žádnej stres... A ulila sem se ze školy, takže jako víme :D:D ...
Půjdu spát, zítra mám na sedmou a jsem po dnešku dost unavená :( Tak dobrou :)

Vashe oddaná ?!

15. 3. 2010 • Co říct...

15. března 2010 v 21:15 | Mrs. JouJou |  ↓↓Deníček↓↓

Zdravím. soustředko bylo hrozné. Slečny, co si doteď říkaly kamarádky, mě hodily do koše. Nevím co říct, snad jen, že si nejsem vědoma něčeho, co bych udělala špatně a že jsem to příliš nečekala. Ale tak to se asi nedá očekávat nikdy. IPod mi dost pomohl, protože jsem si mohla nasadit sluchátka a potichoučku se vytratit z reality a též se mi zamlouval nabitý - pro někoho snad až příliš - program našeho soustředění. Čtyři dny jsem přečkala s postavenými vlasy a s rozpolcenou myslí, ale přečkala. O to víc se bojím osmidenní Francie, kde opravdu nevím jak skončím. Nejspíše s osmiletými prcky z přípravky... Nezamlouvá se mi to, jsou sice extrímně roztomilí, ale svůj život s nimi probírat nehodlám...
Stejně jako jsem teď ztratila kamarádku, kterou znám už od druhé třídy a která právě kvůli tomu na mě toho ví asi ze všech nejvíc, jsem si asi před týdnem našla pana J., který mi připadá jako můj klon. Jsme si šíleně podobní, posloucháme stejnou hudbu, máme stejné názory, oba jsme šílení blázni do hokeje a známe šíleně moc stejných lidí. Nasvědčuje tomu to, že jsme se vlastně poprvé viděli na koncertě Kryštofů, kde stál těsně přede mnou a lhala bych, kdybych říkala, že jsem si na něj nepomyslela jako na kluka, ale opravdu ne nějak extrémně, protože za mnou stál pan V., ze kterého mi bylo mírně špatně v břiše a spíše na něj jsem myslela po celou tu dobu. O J. jsem si řekla, že není k zahození a dál jsem se jím nezaobírala.
Nedávno mi napsal na FB, jestli jsem náhodou nebyla na brněnském výstavišti a jesi jsem opravdu ta, která uměla všechny texty nazpaměť. Ano, byla jsem to já a jestli mohu říct, jsem vděčná, že moje Hanča měla na fejsbuku moje fotky, protože jinak by jsme se k sobě asi ani nedopracovali. Teď si spolu každý večer píšeme a já z toho mám radost. Unikám s ním z reality a mohu nad ním přemýšlet z toho pohledu, že ho vlastně vůbec neznám, ale přitom si připadám, jako by to byl můj bratr.
...Je to příjemný pocit...

V pátek už mi došly věci z metalshopu. Jsem šíleně spokojená a i když to byla moje první zkušenost s internetovými obchody, dopadlo to parádně. Někdy se holt začít musí. Tričko mi padne skvěle, do tašky se mi vejdou všechny věci co do školy potřebuju a odznáčky jsou hrozně hezký a kvalitnější než nějaký shity z "Vše za 9,-", které jsem měla na tašce předchozí... Děcka nad tím pochvalně kývli hlavou a to mi stačí k radosti. Fotky vám sem dám, ale asi až zítra nebo tak... Však mě znáte, všechno odkládám :)

Vashe oddaná ?! xD

9. 3. 2010 • První trojka! Skandáál! :D

9. března 2010 v 20:19 | Mrs. JouJou |  ↓↓Deníček↓↓

To mě opravdu zničilo, mám ve škole první trojku za tohle pololetí. Jsem z toho celej den hrozně špatná... Háhá, kecám :D Ne, vůbec mi to nevadí. Pokazila sem zempl, ale vím to už od toho dne, co jsme to psali a jsem s tím naprosto srovnaná. Ve čtvrtek píšu opravku kvůli svému dobrému pocitu a ten pocit opravdu mám a hodlám si nad to sednout.
Dneska mě chytil revizor. Poprvé za život. Takovej bezzubej tlusťoch. Ale já to očekávala, dobře vím, že jezdím na černo, protože jsem si jak debil místo neplatnýho kupónu vyhodila ten platnej :D Haha... Už asi dva měsíce spoléhám na to, že vzbudím dojem slušné slečny a bude jim stačit mávnutí žlutozelenou kartičkou před nosem. Doteď mi to vždycky prošlo, dnes ráno už ne. Ale co už, budu muset sáhnout do své pokladničky. Mamka s tím taky počítala, protože o vyhozeném kupónu ví, ale platit mi to nehodlá. A já se nedivím, zaplatím si sama svou vlastní blbost. Hahaa...
Včera jsem si konečna objednala na metalshopu (Zní to doost hustě, že? :D) tašku s Red Hot Chili Peppers, tričko s Bobem Marleym a placky ♥ Vyšlo to na 1.049,- mamka mi zaplatí tašku a poštovný, takže si sama zaplatím jen nějakých 350,- korun a nepřijde mi to moc. Už to vyexpedovali, takže záleží na poště jak bude rychlá a já doufám, že už jen kvůli mě budou spěchat :P...
Doma mám teďka horor, protože tatík po operaci zůstává asi měsíc doma a kdyby jste měli mého otce permanentně doma, tak by jste věděli jaké je to šílenství.
Díky bohu, že prázdniny jsem si mohla užívat bez jeho vznešené a neustálé přítomnosti.
Jak jsem říkala, Tommy mi v neděli vysvětloval chemii. Nevím jestli ji chápu, myslím, že je to lepší, ale rozhodně ne stoprocentní, protože většnu času jsme sledovali na youtube Na stojáka a Top Gear (Kdo nezná, je to pořad o autech)... Ale ta chemie je určitě lepší a já mu jsem za to vděčná.
Děti zanedbávám vás a pak melu páté přes deváté, já vím, ale nestíhám, nestačím...

Vashe oddaná ?!

Časem...

8. března 2010 v 22:04 | Mrs. JouJou |  ↓↓Nevešlo se↓↓
S mou milovanou White-crow jsme si daly podmínky pro budoucí léta! Minimálně 3/4 z toho musí vyjít!! A určitě vyjde :D ... Nejvíc se mi líbí 21 a 22 :D

15-Skok padákem
16-Pojedem na letní olympiádu do Londýna
17-Adoptujeme si černouška
18-Pojedeme samy na nový zéland
19-Koupíme si psa
20-Pojedeme na koncert _________ někam hodně daleko!(ještě nevíme koho)
21-Překonáme Boba Marleyho a vyhulíme 100 jointů :D
22-Splníme si dětský sen(vezmeme si kluky co se nám teď líbí):D
23-Budeme mít děti, který si budou hrát na písku a my budem na lavičce ještě porad hulit ty jointy:D
.
.
.


"Dobrý den, pane doktore"
"Dobrý den, co vás trápí?"
"Ty mě nepoznáváš...?"
"Jsi ta, co si myslím, že jsi?"
A sestřička bude žárlit... a to jako jooo... :D

Jo!

7. března 2010 v 21:22 | Mrs. JouJou |  ↓↓Nevešlo se↓↓
"Mami, existují duchové?"
"Ne, Péťo, duchové neexistují!"
"Cože, jakto?..."
...A následoval dětský pláč...

Nestýská se vám někdy po dětských umolousaných, uplakaných a naivních létech plných iluzí? Mě ano a až příliš na to, jaká jsem už "velká holka"...

5. 3. 2010 • Šťastná a zmrzlá Mrs.JouJou

5. března 2010 v 13:49 | Mrs. JouJou |  ↓↓Deníček↓↓

Slunko nějak zalezlo. Příliš jsem se z toho těšila, až sem to zakřikla. Ach jo, ale ono za chvíli zase vykoukne, aby rozpustilo těch patnáct centimetrů sněhu, který má o víkendu napadnout jak hlásili v rádiu. Leze mi to na nervy, nemám ráda sníh, když ho nemůžu sjíždět na lyžích (do háje se snowboardama). Leze mi na nervy, že jsem letos ještě nebyla na horách a stejně tak, jako nenávidím sníh v Brně, tak chci, aby o velikonocích byl sníh v Alpách. Po sto letech se zase těším, že si stoupnu na lyže a kdyby nebyl sníh, zuřila bych.
Ale jsem šťastná. Spala jsem u té mojí a bylo to nezapomenutelné. Nejsem na to zvyklá, spát u kamarádů, táta je zásadně proti a já nesmím. Ale dnes byl v nemocnici na operaci s nohou tak mi máma se spikleneckým mrknutím řekla, že si určitě obě užijeme to, když si domluvím pobyt u někoho jiného než u nás doma. Tss :D. Hodně sme toho spolu probraly a já jsem vděčná za to, že si tolik rozumíme. Ale už od počátku olympijských her se těším na Kometu, protože jsme jednohlasně prohlásily, že si koupíme lístky a půjdeme spolu, ale když jsme si poctivě stouply do řady u výdeje lístků, řada se rozprchla a paní s omluvou vykládala, jak jich měli jenom dvacet. Tak opravdu nevím, co s těmi 1200 volných lístků udělala. Jestli je snědla, nebo rozdala mezi známý, svých známých od známých :/ Těšila jsem se a na fejsbuku jsem s ceremoniální obřadností klikala na "Zúčastní se" u akce "Karlovy Vary vs. Kometa Brno". Protože ano, tohle mi tatínek taky zakazuje a máma se rozjela a povolila mi i tohle. Ale je mi to k ničemu, hm.
"Ááá, neumíš chemický hmotností zlomky?
Já v tom úplně plavu a nechápu to!!"
"Vůbec nevím co to je, ale můžem se na to
kouknout. Tak v neděli odpoledne?"
Prázdniny jsou u konce, je mi z toho trošku špatně. Ne z toho, že jdu ze školy, ale z toho, že už se nebudu moct válet doma. Za ten týden jsem se na školu ještě ani nepodívala, takže mě děsí nadcházející týden, protože toho budu mít nad hlavu.
Ve čtvrtek jedu na čtyřdenní soustředění se sborem, protože v květnu jedem do Francie. Nechce se mi ani trošku, z francouzských písniček, které jsem měla už dávno umět, neumím zatím ani slovo a opravdu nevím jak to dopadne. Těším se, to ano, ale nevím jestli kvalita našeho sboru od Španělské soutěže s druhým místem klesla nebo stoupla. Neumím to posoudit, ale myslím, že to stoupá...

Vashe oddaná ?!

Kryštof - Iluze

4. března 2010 v 11:46 | Mrs. JouJou |  ↓↓Písničky↓↓

...Iluze, ten legální fet,
za pár drobných,
barevný pseudosvět...

...JSEM PŘÍLIŠ ZDROGOVANÁ...

Ekologie

2. března 2010 v 17:03 | Mrs. JouJou |  ↓↓Téma týdne↓↓
(Do téhle kategorie patří Justin Bieber, Lady GaGa a podobně? Koukám, že jsou v téhle kategorii na blog.cz zařazeni... Ale asi tam patří, myslím, že by jsme je měli zrecyklovat...)

Ekologie.
Kologie.
Ologie.
Logie.
Ogie.
Gie.
Ie.
E.
Ekologie = Věda zkoumající vztahy mezi organismy navzájem a mezi organismy a prostředím.
Jo! Internet je chytrák a shrne vám definici do jedenácti slov.
Ekologie = Věda zkoumající vztahy organismů k vnějšímu prostředí a vztahy organismů navzájem (Včetně člověka).
Jo! Encyklopedie je taky chytračka ale zvládne to shrnout jen do třinácti slov.
Nestačí to, protože "ekologie vládne světem". Měli by mě nejspíš zavřít do vězení, nebo rovnou odvést na popravu. Netřídím odpad, nechávám rozsvíceno, všude kde projdu, nechávám zbytečně téct vodu... Mohli by jsme tu být donekonečna.
Ale já vím, proč to dělám. Protože se dokáži s klidnou hlavou uklidňovat tím, že je na světě tolik lidí, kteří také nezachraňují přírodu a pokud se nezjednotíme do jedné velké masy, tak si asi moc nepomůžeme. Za pár let tu bude černočerno místo zelenjící se, svěží přírody a já se budu fackovat za to, že jsem se chovala takhle ignorantsky.
Ale to je přeci daleko a líná Mrs. JouJou má času dost. Tak jako na všechno ostatní. Pozametat chodbu? Jasně, později. Proplít záhonky? Jojo, později. Vyklidit myčku? Určitě, později.

ZACHRÁNIT SVĚT?
Ale jistě, později...

1. 3. 2010 • Sluníčko!

1. března 2010 v 9:54 | Mrs. JouJou |  ↓↓Deníček↓↓

Venku je krásně. Už si ani nepamatuju na doby, kdy jsem sedávala u okna a musela jsem přivírat oči před slunečními paprsky. Bylo to tak dávno. A dnes je to tu zas. Těšila jsem se celou zimu. Už se fakt těším na to, až budu moct ven vyběhnout jen v tričku, maximálně v mikině a nebudu se muset půl hodiny soukat do kabátu, šály a čepice. A těším se, až budu chodit po ulicích a lidi se budou usmívat nad sluníčkem, ne mračit nad sněhem a lezavou zimou. Děcka, léto je za dvěřma, tak se taky trošku usmívejte!!!!! :)
A ještě do toho všeho mám prázdniny, kdy si můžu toho sluníčka uživat plnými doušky. Těšila jsem se na ně už dlooouho. Ve škole mám moc fofr, když na to tolik nekašlu a to já sem doteď neznala :D Takže si potřebuju přivyknout a čas od času odpočívat :) Ve čtvrtek si jdu s Kačkou koupit lístky na Kometu (Přes Olympiádu Kometa nehrála a mě se to zdálo jako celá věčnost!), potom rovnou k ní, protože u ní spím. Taťka jde na operaci do nemocnice a jedinej, kdo je u nás proti spaní u kamarádek je on, tak mi maka řekla, že tedy můžu, když bude pryč. Těším se jak malý děcko, neberu to jako samozřejmost. A v pátek hurá na hokej. Juchů.
Děti, fakt mě to moc mrzí, ale chytla mě jedna hra, kterou jsem hrávala "za mlada" :D Proto se moc omlouvám za tu mou skoro-neaktivitu. Ale já to časem napravím, slibuju!

Vashe oddaná ?!